Pasta alla Genovese Recept – Krémes, Hagyományos Olasz Tésztaétel Egyszerűen
Hozzávalók:
Ragu Genovese:
1 kg marha- vagy sertéshús (comb vagy lapocka), nagyobb darabokra vágva
1,5 kg vöröshagyma, vékonyra szeletelve
3 evőkanál olívaolaj
2 gerezd fokhagyma, aprítva
2 szár zeller, apróra vágva
2 sárgarépa, apróra vágva
1 pohár fehérbor
2-3 babérlevél
Friss kakukkfű és rozmaring (ízlés szerint)
Só és bors ízlés szerint
500 g rigatoni vagy penne tészta
Reszelt pecorino vagy parmezán sajt a tálaláshoz
Elkészítés:
Ragu Genovese elkészítése:
Hagyma és zöldségek előkészítése: Egy nagy lábasban hevítsük fel az olívaolajat közepes lángon. Adjuk hozzá a vékonyra szeletelt hagymát, és pirítsuk lassú tűzön, amíg aranybarnára sül, kb. 30-40 perc.
Zöldségek hozzáadása: Adjuk hozzá az apróra vágott fokhagymát, zellert és sárgarépát, majd pirítsuk további 10 percig.
Hús hozzáadása: Tegyük bele a nagyobb darabokra vágott húst, és pirítsuk körbe minden oldalát, amíg aranybarna nem lesz.
Bor és fűszerek: Öntsük hozzá a fehérbort, és forraljuk fel, hogy az alkohol elpárologjon. Adjuk hozzá a babérlevelet, friss kakukkfüvet és rozmaringot. Ízesítsük sóval és borssal ízlés szerint.
Lassú főzés: Fedjük le a lábast, és lassú tűzön főzzük 2-3 órán keresztül, amíg a hús teljesen megpuhul és szálakra esik szét. Ha szükséges, adjunk hozzá egy kevés vizet vagy alaplevet, hogy a ragu ne száradjon ki.
Tészta főzése:
Tészta főzése: Egy nagy lábosban forraljunk fel bő vizet, és adjunk hozzá egy csipet sót. Főzzük meg a tésztát a csomagoláson található utasítás szerint, majd szűrjük le, de tartsuk meg egy kis főzővizet.
Tálalás:
Tészta és ragu összekeverése: A főtt tésztát keverjük össze a ragu genovese-vel, és ha szükséges, adjunk hozzá egy kis főzővizet, hogy krémesebb legyen.
Díszítés: Az elkészült Pasta alla Genovese-t reszelt pecorino vagy parmezán sajttal megszórva tálaljuk.
Ez a klasszikus olasz étel gazdag és ízletes, tökéletes egy családi ebédhez vagy vacsorához. Jó étvágyat kívánok!
Érdekesség:
A Pasta alla Genovese eredete érdekes módon nem Genovából, hanem Nápolyból származik. Az étel neve félrevezető, mivel a "Genovese" valójában egy neves genovai szakácsra utal, aki Nápolyban dolgozott és ezt az ételt népszerűsítette.
Az étel egyik különlegessége a rengeteg hagyma használata, ami lassú főzés során édes és karamellizált ízt ad a ragunak. Egyes receptek szerint akár 2-3 kiló hagymát is használnak hozzá! A hagyma édessége és a hús gazdag íze kombinálódik, így hozva létre a mély és összetett ízvilágot.
Ez az étel nemcsak finom, hanem tápláló is, hiszen a lassú főzés során a hús és a zöldségek összes íze és tápanyaga megmarad.
Ez is érdekelhet: Spaghetti Carbonara Receptje
Megjegyzések
Megjegyzés küldése